15 Haziran 2010 Salı

Kuru çiçekler...

Siz de yapar mıydınız böyle,

ben çok yapardım,hala yapıyorum zaman zaman :) Sayısız kitabın,fot.albümümlerimin için de var bu çiçek kurularından...Sayfaların altına da notlar düşmüşüm üşenmeden. Şu tarihte şurdan kopardım diye :))

Annem geçenlerde büyük bir kitabımı bulmuş,bekarlık kitaplığımda :)) nasıl da üşenmemişsin tek tek koymuşsun diyor.O zamanlar uğraşacak ne az şey varmış hayatta meğerse...Birde renkli çikolata kağıtlarını siler temizler saklardım :)))) ne alemmişim yahuu...

Şimdi okumaya zor fırsat bulurken,o ana ait saklanmaya değer şeyleri,kimbilir nasıl görmezden geliyorum...Zaman akıyorya ,bıraktıkları da az buz değil hani,ama geçmişe dönüp biraz kurcalamak mı gerekiyor ne..

Belki çok eski bir kitabı tekrar okumak,eski bir filmi tekrar izlemek,fotoğrafları kurcalamak giden onca zamanı geri getirmeye yetiyor belki de..Yaşamadan,anı anımsayarak...Öylesine bir gündü bugün oysa,

artık değil,bana çok şey hatırlattı.

Dilerim sizin için de öyle olmuştur.Sevgiler Nehirccefot.netten alıntıdır...

7 yorum:

Adsız dedi ki...

geçen sende bana olmuştu evi toparlarken eski bir kitabın içinden düşmüştü papatyalar hemn hatırladım ne zaman koyduğumu...
şimdi düşünüyorum da kaç genç kitap okuyup kaç genç arasına çiçek koyuyor ki???

Tibetin annesi dedi ki...

sen söyleyince aklıma geldi benim de... ben de renkli çikolata kağıtlarını bir güzel düzeltir saklardım. papatyadan taç yapardım, beğendiğim çiçekleri kuruturdum... düşünmesi bile keyifli geldi :)

Tibetin annesi dedi ki...

mimlendinnnnn :)

Eylül, dedi ki...

ben hep ne çok istemişimdir ve ne çok becerememişimdir bu meseleyi:) Gül değil ama rengarenk o çiçekleri kurutmuş olsaydım, ne güzel olur muş şimdi o kitap aralarına saklanmış güzel kokulu kuru çiçekleri aramak..

Ben çocukluk zamanlarımı, hani dizlerim yarılıncaya dek bisikletle koşar adım uçuşmamı özlüyorum en çok baska bir şeyi değil :)

sevgiler.

duygu dedi ki...

yaa ne kadar tanıdık bu eskiye özlem hep bişiler bulma arzusu...
benim çiçeklerim yok ama eski bir şarkı, koku, bir cümle alır götürür hep...

bu arada uğrayamıyorum artık fazla. zaman yönetiminden sınıfta kaldım... ama ses vermesem de yorumla okumaya çalışıyorum biriktirip. lütfen analyış göster. darmadağınığım...

sevgilerimle...

MAVİANNE dedi ki...

ben de yapardım
hatta gittiğim tiyatro sinema biletlerini saklardım
üniversite günlüklerimi halen açar okur keyif alırım
geçmişten kopmak bana göre değil
sana hatırlattığı güzel şeyler varsa
ne mutlu
öptüm seni

NiLaY dedi ki...

herhalde bunu yapmayan yoktur canım genç kızlığımın olayı bu kuru çiçekler.. bir de çocukluğumdan kitap aralarına düzeltip koyduğum çokomel paketlerim vardı :)