15 Nisan 2010 Perşembe

Kazan mazan :))


Dün eve eşimin sayesinde erkencikten geldim...Bir naz, bir naz aldı beni iş çıkışı,sağolsun..Kötü alıştın hanfendi servisi beklemek istemiyorsun artık diyor..Ama ne yapayım onlarda saatlerce çıkmıyorlar ofisten.Hemen koca bey e bir telefon, sağolsun gelip alıyor beni :)))Fazla abartmamam lazım onu da farkettim ya neyse :)

Biraz vücudum kırgın bu aralar boğazım şişti; ama düzelicem haftasonu inşallah. Akşam Efoş erkenden uyuyunca malum okul sebebiyle erken yatırıyoruz.Ben de bir kaç fotoğraf denemesi için evde ne var ,ne yok kendime model seçtim(koca bey de dahil maymun oldu adamcağız :))..Dakikalarca yerde,havada kıvrana kıvrana iki büklüp şekillerde fotoğraf çekmeye çalıştım...Bunu sevdim yayınlamak istedim..Büyük kazanı ve yanındaki küçük kovayı tam 12 yıl önce sevgili Aynur Abla hediye etmişti..Ben hediyelerime ve hatırlattıklarına çok kıymet veririm..O yüzden evimde bir sürü kıyıp atamadığım kartlarım,küçük tokalar kurdeleler aman Allah ım ne ararsanız vardır :))

Yarın yakın bir aile dostumuzun kızının nikahı ve sonrasında burada düğün yemeği var..Umarım güzel bir gün ve gece geçiririz. Pazar günü için de henüz netleşmemiş bir sürü plan var kafamda :) Ama yarın erkenden kalkıp, biraz yürümek,kahvaltı sonrası da biraz ev işi yapmak zorundayım orası kesin...

aaaa bir de unutmadan, geçtiğimiz haftalarda pazardan maydonoz tohumu alıp ekmiştim.Hatırlarsanız.O maydonozlar yeşillenmeye başladı, yani ben maydonoz sanıyordum ama bambaşka bir fide büyüyür saksımda..Bunun hesabını sormak için bir hışımla pazardaki çiçekci amcayıda bulmam lazım...Zavallı Efecik maydonoz hayaliyle gelip gidip saksıya baktıkça gülsem gülemiyorum kızsam kızamıyorum :)) O da olsun anne belki bunlar karpuzdur ya da domatestir diyor..Ama havuç olsa daha çok sevinirmiş...

Neyseee,
Hepimize güzel bir haftasonu diliyorum.
Sevgiyle...
Nehircce

8 yorum:

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

ne şirin kazanlar bunlar :) bayıldım :)
benimde kıyıp atamadığım kurdelalar var ve daha neler neler... ne olacak bunlar böyle ya :)
bizim kızda okula gidiyor ama erken yatmıyor :( hiç alışmayada niyeti yok bu arada :(
iyi hafta sonları

nalan dedi ki...

efenin şansına ne çıkacak bakalım ?

Zuzuların Annesi dedi ki...

Sana da mutlu hafta sonları canım...Merak ettim bakalım ne çıkacak o yapraklardan?:))

Burcu dedi ki...

sana mail attım ama mynet doğru adres mi :))

Hayat dedi ki...

Bende bayılırım eski kazanlara...hatta çeyizimde bi tane babanneden köy hatırası var dekor olarak kullanıyorum :) Senin hoşuna ne giderse fotoğrafla emin ol bayılarak izleriz.

nehircce dedi ki...

Baharcım teşekkür ederim canım,erken yatma alışkanlığı kazanınca çok rahatlayacaksın insanın kendine ait 1-2 saati kalıyor..O da dinlenmiş oluyor..


Nalancım;Hala yapraktan ibaret yalnız çok meraktayız anlayan birini bekliyoruz hemen soracağız :))

Zuzucukların annesi ; bakalım :)))

Hayatcım;Ne şanslısın,bende çok isterdim öyle bir şey olsun evde içine çiçekler koyayım salonumun bir köşesine :) öpüyorum seni..

Hayat dedi ki...

Bende seni canmcm :)

MAVİANNE dedi ki...

tohumlardan yeşillik çıkması harika bir deneyim
izlemek
ne olacağını görmek
ne çıkarsa çıksın eminim küçük bey sevinir