9 Nisan 2010 Cuma

Çalışma Odası düşleyenler için...

Zaman zaman ev hayallerimden bahsediyorum ya size,
En çok mutfak ve çalışma odaları benim ilgimi çekiyor nedense..
Hani bir yatak odası (duvarın rengi,mobilyanın rengi vs..) için şu şöyle olsun,aman böyle olmalı gibi bir düşünce yok kafamda..Ama mutfak ve kütüphane yada çalışma odalarıyla ilgili bir sürü şey geçiyor aklımdan...Aaaa bir de balkon tabiii..İşte bu üç şey çok önemli benim için..

Evin erkekleri ise zaten kendileri için bir sürü şey düşünüyorlar.Efe odasına basket potası istiyor mesela,eşimde spor aletleriyle ilgili bir alan oluşturmak istiyor.Birde ıvır zıvır eşyaları toplayacak dolap çeşitlemeleri üzerine yoğunlaşmış durumdadır genelde...Bu alan oğluş için ne iyi olurdu :))

Bu çalışma alanı,sakin huzurlu,biraz romantik ruhlular için çok uygun bence :)) Ben de bu sunıfa dahil olabilir gibiyim..Ama çok pembe sankii değil mi..Kenarda bir pencere keyifli olsa gerek..Yaniii genel havasını çok beğendimm..


Burda da sağ üst köşedekiyle, sol alt köşedeki alanları çok beğendim..Işık alan bir ortam da pencere ve perdeler ayrı birer detay da olsa, bence aydınlık, olmazsa olmaz galiba...
Kendim için nette gezinirken bunları görüp sizlede paylaşmak istedim.Tamamı netten alınmıştır haliyle..Önemli bir detayı da atlamayayım en üste ki çalışma alanı, yazar Kate Mosse 'a aitmiş...
Tüm gerçekleşebilecek, hayalerimizin olması dileğiyle,iyi haftasonları dostlar.
Sevgiler
Nehircce

6 yorum:

neval dedi ki...

saklama alanları mobilyalar ikea dan alınmış gibi ne kadar fonksiyonel ve yalın.aslında sadece amaca hizmet eden mobilyalar karmaşık hayat döngüsünde bize ihtiyacımız olan dinginliği de veriyor.bakarken bile dinlendiriyor.

Selfet dedi ki...

Pembe olan çalışma odası süpermişş !!Bayıldımm :) Beyazla bir bütün olunca insanın içini ferahlatıyor..

öykü dedi ki...

guzel secımler nehırcım..
ıc acıcı..

neval dedi ki...

sevgili nehirce yoğunsun galiba kayboldun

duygu dedi ki...

o çalışma masasına talibim ve akabinde bu masayı koyabileceğim aydınlık bir pencereye, o pencereye asacağım bir perdeye ve bütün bunlara sahiplik edecek bir eve...
ohoooo sadece masayı istemiştim dimi, işte kadınlık bu galiba :)

nehircce dedi ki...

nevalcim;evet kesinlikle haklısın,bazen bakıyorum da etrafıma ne kadar gereksiz eşyalarla donatıyoruz evlerimizi,yalınlık en güzeli :))

Selfetcim;bende bende tşk.ederim yorumun için :)

Öykücüm;beğenmene sevindim bu işin piri sen sayılırsın aslında :) sevgiler.

Duygucum; Alemsin valla ama haklısın :) bende daha evim olmadan eşyaları düşlüyorum :))