30 Ocak 2009 Cuma
Merhaba,

Dün Beyoğlu Belediyesinde ki araştırma işi için düşmüştüm yollara.Giderken yağmurla birlikte taşıdığım fot.makinasının ve çantamın ağırlığıyla eziyete dönen yolculuğum İstiklal Caddesine adım atınca sevince dönüşüverdi.Her nekadar tabiri yerindeyse sıçan gibi ıslanmış olsamda yine ağzım kulaklarımda tarihi binalara baka baka ulaştım gitmem gereken yere. Saatler süren dosya inceleme işi nihayet bittiğinde,çok mutlu oldum.
Dönüş yolunda sevdiğim binaların fotoğraflarını çekme fırsatı bulabildim.Genelde elinizde büyük bir fot.makinesi olduğunda bakışlar hep üzerinizde olur daha önceki tecrübelerime dayanarak :) Hoşuma da gider biraz aslında :))
Caddeyi bitirdiğimde rahatlamıştım :) elimde bir sürü fotoğraf olmuştu. Üniversitede ki Fotoğrafçılık dersini, zorunlu çekimler yaptığımız için sevememiştim;ama ders dışında önüme ne gelirse çekiyordum ZENIT makinamla :) Şimdi ne zaman elime profesyonel bir alet geçse hemen atlıyorm üzerine, biraz daha teknik öğrenmem şart tabii.İlerde en çok sahip olmak istediğim şeylerden biride profesyonel bir fotoğraf makinası ...
Taksim Meydanından Kabataş'a gitmek için Finikülere bindim.O zamanla yarışan ulaşım aracını çok seviyorum.Metronun içinde de birkaç fotoğraf çekebildim.Onlarıda başka yazılara eklemeyi düşünüyorum.Kadıköy vapuruna bindiğimde saat 14:30 du ama hava sanki akşam 18:00 suları gibiydi.Gökyüzü inanılmaz bir renkteydi.Ürpermemek mümkün değildi. Ama martılar çok mutlulardı.İnanılmaz kalabalıklardı. Sanırım içlerinden bir çiftin düğünü vardı :) Göç ediyorlar diyeceğim ama mevsimi mi bilmiyorum :)
Yukarıdaki Fotoğrafları İstanbul'u özlediklerini bildiğim Beyzoş ve Hiloş 'a hediye ediyorum.
Sevgiler

4 yorum:

Beyza dedi ki...

Canim arkadasim, daha yazinin sonunu gormeden bastan fotograflari gorunce gozlerim dolmustu, yazinin sonunda beni hem aglattin hem de guldurdun. Canim benim cook tesekkur ederim.

nehircce dedi ki...

Yorumunu yeni fark ettim :(
Kıyamam sana güzel surat :)) Üzmek istemezdim seni.İnşallah en uygun zaman da gelirsin ülkene, özledi seni İstanbul, bizde tabii :)

Adsız dedi ki...

canım saol ya cok incesin evet ahh istanbul özellikle seninle istanbul üniv. o koşturmacalı günler ben su an hayatın farklı bi kulvarında kosuyorum ama sen hala o genç yüreginle çabalıyosun hayat için ....hiloş...

nehircce dedi ki...

Evet komik,eğlenceli,emeğin en güzeli, o günlerde gizliydi.Şimdi farklı işler farklı amaçlar ama dediğin gibi hepsi hayat için.Öpüyorum bebişlerini ve seni