12 Eylül 2012 Çarşamba

Mor civciv :(Bu fotoğrafı, yazlıkta oğluşla, bahçede oynarken çekmiştim...
Aldanmayın  öyle masum masum baktığına ne yaramaz bir civcivdi bir bilseniz.

Babannesi sağolsun bizsiz geçen dönemde mutlu olsun diye bu boyalı civcivlerden almış bizimkine... Önce çok sevimli buldum bu hallerini yalan değil ;ama sonra çok üzüldüm.Malum doğalarına aykırı bir durum daha yumurtadayken boyanıyorlarmış şırıngalarla sadece sevimli görünüp, çok satılsınlar diye..Eeee başarılı da oluyorlar malum bir örnek te bizimkinin elinde işte..

Keşke boyanmasalar değil mi !!

Uzun süre birlikte olunca ayrılıkları biraz hüzünlü oldu.Apartmanda ona bakacak alanımız olmadığı için Ankara daki kuzenine vermek zorunda kaldı. Babasından seneye bir ördek alınması konusunda söz aldıktan sonra tabii..

Bizimkinin hayvan sevgisi genetik, börtü böcek topluyorlardı korkmadan kuzeniyle bir dönem, kavanozlarda bir sürü ilginç böcekler,hatta derelerden toplanan küçük balıklar :)) Ölmeden özgürlüklerine bırakılıyorlardı Allahtan :)) Merakları geçene kadar...

Sizinkilerin sevgileri ne sınırda :))

Nehircce


3 yorum:

Tibetin annesi dedi ki...

bizim evde sayamayacağın kadar çok kuş ve bir köpek var (terastalar) buna rağmen bizimkinin gözü kedilerde. "bir kedim olsaydı, ne güzel olurdu anne!" diyerek acitasyon yapıyor arada bir :)))

annesiningülü dedi ki...

hayvan sevsinler daha ne olsun. gerçekten seven ne hayvanlara ne insanlara zarar vermez. bizimki de kedici :)

lila dedi ki...

Yazık o civcivlere yaaa. Niye boyuyorlar. Onlar zaten çok sevimli. Niye olduğu gibi kabul edemiyoruz herşeyi. Hep değiştirmeye çalışıyoruz. Bu hayvanları boyayıp satanları görünce elime koca bir kova boya alıp baştan ayağa onları boyamak istiyorum.