20 Eylül 2012 Perşembe

Bağ bahçe tavsiye kitap...

Terasımızın son incileri,artık mevsim dönerken bizim domatesler,maydonozlar biberler son şovlarını yapıyorlar bize :)))
Hepsi peş peşe çiçek açtılar bizi öyle sevindirdiler ki.. Biberlerimden azıcık da olsa turşu,domateslerimden lezzetli salatalar yapma imkanı buldum bu yaz :))

Ne kadar güzelmiş büyük saksılarda da olsa, kendi sebzeni yetiştirebilmek.Şükrediyorum bu yeni evimizde böyle bir imkanımız olduğu için...Belki gün gelir büyük bahçeli bir evimiz olur :) kim bilir ,bu sebzeciliği daha büyük boyutlara getiririz konu komşuyla paylaşırız...Kaldı ki bu halde bile evimize gelenlere ,gelemeyenlere küçük ikramlarımız olmuştur yani :)))


 

Dün oğluşla her akşam 2-3 sayfa okuduğumuz Bir Hayalperestin Öyküsü , Yunus balığı Daniel i okuyup bitirdik ..Yani ben okudum o ilgiyle dinledi. Kitap bitince anne bana bir yunus balığı alalım mı dedi :) Gerçek olamaz biliyorum ;ama bari yumuşak oyuncağını alsak olmaz mı ? Olur tabii neden olmasın...Biz çok keyif aldık bu kitaptan, ısrarla tavsiye ediyorum.Büyük küçük her evin kütüphanesinde olmalı diyorum hatta ... Hayal kurmak ve hayalinizin gerçekleştiğini görmek,  bundan duyduğunuz hazzın anlatıldığı son derece akıcı ve sade bir kitap...

Ve herkes hayal kurmalı...

eee,
Bizden bu kadar ,siz nasılsınız ??

Güzel bir gün olması dileğiyle,
Hoş kalın :))

Sevgiler
nehircce