21 Mayıs 2012 Pazartesi

Bu bu nedir bu ???Haftasonu misafirimle birlikte uzun bir yürüyüşe çıkmıştık.Dokuz ay olmuş  yeni evimize taşınalı ancak ben hala bir çok yeri bilmiyorum. Sürekli arabayla bir yerden bir yere gidiyor olmakta etrafı öğrenmeyi geciktiriyor açıkcası... Dünkü yürüyüş beni fazlasıyla rahatlatıp mutlu etti...Yeni gelişmekte olan bir semtte oturuyor olmak zaman zaman insanı kaygılandırıyor, ne kadar sürede gelişir istediğimiz kıvama ne zaman ulaşır diye epey düşünceliydim  açıkcası..

Etrafta yeni bir hastane inşaatı, bir kolej inşaatı ,büyük inşaat firmalarının yeni yatırımlarını görünce daha çok eşimin seçimi olan yeni çevremize biraz daha  ısındım..Ben evimin içinde zaten fazlasıyla mutluydum..Şimdi çevremi de sevmeye başladım..

Gezimizin bitiş noktasında yine güzel bir sitenin bahçe duvarlarını örtmüş olan bu değişik sarmaşık tarzındaki çiçeği gördük.Misafirim dayanamayıp bir tane kopardı..Çok ilginç geldi bize açıkcası saate benzettik ,adını saat çiçeği koyduk kendimizce :)))) Tanıyan varsa ismini merak etmekteyiz bizi aydınlatırsanız çok seviniriz ...

Bu gece oldukça uykusuz kaldım oğluş biraz rahatsız, ancak sabah güzel bir gün olacak lütfen aksini düşünüp mutsuz olma dedim kendi kendime... Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum...

Hepimize güzel bir hafta diliyorum.
Sevgiler
nehircce


17 yorum:

Nesrin dedi ki...

Öncelikle çok geçmiş olsun oğlunuza, çocuklarda arada sırada olur o kadar.
O bitki konusunda da hiçbir fikrim yok açıkçası, çok ilginç...

YETENEK-SİZİN dedi ki...

görüntüsü harika bi çiçek, Yaradan nasılda güzel yaratmış! İsmini bende merak ediyorum ;)

Tibetin annesi dedi ki...

çok geçmiş olsun. öp kuzuyu benim için, Tibet için... çiçek çok güzelmiş, hiç bilmiyorum ama adını :(

Anonim dedi ki...

O bitkinin adı ilaç sanayinde de kullanılan Passiflora bitkisidir. Halk arasındaki adı da çarkıfelek ve saat çiçeği olarak da bilinir. Çiçekleri teskin edici şurup yapımında kullanılır.

nehircce dedi ki...

Nesrincim;teşekkür ederim :) havalar maalesef bir türlü düzelmedi bizim bücürlerde sıksık hastalanıyorlar.Bitkinin adını bir arkadaşımız açıklamaış yorumlarda sağolsun. sevgiler.

nehircce dedi ki...

Yetenek-sizin;Kesinlikle katılıyorum çok farklı ve güzel bizde dün elimize alınca aynı yorumu yaptık.

nehircce dedi ki...

Sibelcimmm;canım çok teşekkür ederim..Malum havalardan sebep..Öpüyorum sizi çokk :)

nehircce dedi ki...

Adsız;çok teşekkür ederim bilgi için :) Saat çiçeği demekle baya yaklaşmışız o halde :) gerçekten çok ilginç bir çiçek böyle bir şifası olması da çok düşündürücü ve güzel.sevgiler.

Syhn dedi ki...

bu bir sanat eseridir!

bilen birlerinin çıkması da ayrıca çok güzel. sizin verdiğiniz isimle biliniyor olması da ayrıca güzeldir:D

güzel de güzeldir yani :D

nehircce dedi ki...

Seyhancım;kesinlikle bir sanat eseri bu :) Ne güzel tasarlanmış...

Meyra dedi ki...

ne kadar doğru bir tahmin yürütüp isimlendirmişsiniz canım.
Demek pasiflora uyuşukluğu bu güzellikle elde ediliyor:))
çok ilginçmiş hakikaten!

annesiningülü dedi ki...

oğluş nasıl oldu?

Zeynep'in Evi dedi ki...

Canım iyi ki yorum bıraktın.. Bloggerdan izlemeye başladım ve tek tek geziyorum ziyaret ettiğim sayfaları:)) öperim ve mutlu haftasonları..ben diğer blogları bulmaya gidiyim:)

CEPAYNASI dedi ki...

saat çiçeği......
renkleri,dokusu çok hoş...
oğluşa geçmiş olsun....

elmalı kurabiye dedi ki...

saat çiçeği adını iyi atmışsınız çünkü yerel adı saat çiçeği,çarpıfelek çiçeği,ya da asıl adı pasiflora çiçeği.gerçek pasiflora ilacı bundan yapılıyormuş,çayıda gevşeten bir çaymış.

tugbatugba dedi ki...

kıssss bu benım çocukluğumsavardı hanımallerle birlikte açardı telefon çiçeği derlerdi ama gerçek adımı bilmem daha çok renkleniyor bunlar siyah felan oluyor. ah ah çocukluğuma geri döndüm ah o hanımeli kokuları :)))

Anonim dedi ki...

ÇARKIFELEK ÇİÇEĞİ.bahar.