11 Aralık 2009 Cuma

Özür içerikli bir post...

Bizim böcek geçen gün öğretmeninden bir ceza almış :)) Daha 3 yaşında ilk ceza cepte Allah sonumuzu hayreylesinn :)) İki gün önce kreşten çıkıp eve geldiği saatlerde aradım bıcırığı sesi çok mahçup ve pek konuşmak istemiyor gibiydi..Anladım var bu işte bir şey hadi bakalım dedim...
Eve gidince olay gün yüzüne çıktı.Önce ananesinden sonra babasından sonra da kendinden dinledim olayın detayını..
Bizim ki yemekhaneye inerken Ali Ozan adında bir arkadaşı tarafından itilmiş.Bizim ki kızmış ama bir tepki vermemiş o an yada verememiş..Ama hesabını sonra görmüş küçük afacanın :)) Oyun oynadıkları bir esnada kapmış kolunu biraz ısırmış..Kıyamam ben sana küçük Ali Ozan sende benim oğlum sayılırsın ama bizim ki haşin işte böyle napalım :)) Neyse öğretmeni cezasını vermiş tabii bizimkinin...Diyalog şöyle ;


Annecim neden böyle birşey yaptın ?
Ama oda beni itti meydivenlerden yaa düsseydim yolcaktı...
Naptın peki arkadaşına da ceza aldın ?
azcık kolunu ışıydımm..
Peki öğretmenin naptı sana ?
kızdı biyaz,sonra kapının köşesine oturttu cezalısın dedi(dikkat edin kapının köşesi,hangi köşesi ki :))) )
Peki sen ne yaptın ?
otuydum,sonra öcür diledim.Öyyetmen beni affetti..Gittim yesim yaptımmm :))

Akşam yemeğinden sonra arkadaşına özür amaçlı bir resime teşvik ettim onu..Çok sevindi aykadaşıma veyiyim odasının duvayına asar dedi...Yukarda resim yaparken oğluş görülmekte...Koca bir balon yapıp içini boyadı bir de özür notu yazıldı (anne tarafından)
Resim sonrası 2 dk odada yalnız kalan Efoş, koltuk üzerinde çizgi film izlerken böyle uyuya kaldı işte...
Pamuk oğlum,kabahatini bilir özrünü de diler teyzeleri :)))Buarada size küçük de bir duyurum var ,belki de çoktan duydunuz gittiniz bilmiyorum :))
Ikea nın cumartesi ve pazar günleri saat 12:00-13:00 arasında çocuklar için ücretsiz tiyaroları oluyormuş..Biz yarına bir aksilik olmaz ise önce bir ıkea kahvaltısı yapıp, efoş'u götüreceğiz..O da bende çok sevindik..Herkesin bilgisine...
Güzel dostlar hepinize ve kendime iyi bir haftasonu diliyorum...
Sevgiler...

15 yorum:

MAVİANNE dedi ki...

canımmm
kıyamam ben ona
ilk cezası ile tanışmış
öptüm yakışıklıyı

Tibetin annesi dedi ki...

Aman da yesinler onu... üzülmüş bebeğim, sanırım asıl üzüldüğü ceza alması olmuş :P ikeadaki etkinliği bilmiyordum, söylediğin iyi oldu. zaten yarın bayrampaşa taraflarına gitme durumumuz var, saat olarak denk gelirse götürürüm :)

Flame dedi ki...

Özrünü dilemesi hele hele resim yapıp hediye etmesi çok hoş :D Afferim Efoş'a..

nehircce dedi ki...

Mavi annecik :) evet ilk deneyim :) teşekkür ederim sevgiler

Sibelcim;Evet teyzesi çok üzülmüş ama bi daha yapmayacak inş. Ikea için bende çok öutlu oldum.dilerim keyifli bir zaman geçirirsiniz..Pamuğu öp benim için..

Alevcim,evet canım hem döverim hem severim usulu oldu biraz ama özür dilemek bir erdem alışmalı dimi :) çok öpüyorum seni ve balperimi..

Hayat dedi ki...

En sondaki resim yandığının resmidir :) Çünkü Efe'can çoook ama çook yakışıklı bi genç olucak kızlar peşini bırakmıcak :)))

Dilerim hayatta en büyük cezarı ilk cezası gibi olur:) Keşke bizde hata yaptığımızda kapının "Bi köşesine " geçip otursak :))) (çok güldüm napimmm)

Bizim de bu hafta sonuna sıkışacak bi misafir ağarlaması bide çiğ börek partisi var hadi hayırlısı...İyi hafta sonları canm.. Herkese iyi tatiller

nehircce dedi ki...

Hayatcım;canım teşekkür ederim inşallahh :)) Kapının köşesi komik ama gerçekten :))) bide söylerken duysaydın keşke :))
Sizede iyi haftasonları ozaman, dilerim güzel geçer güzel biter.öptümmm

tugbatugba dedi ki...

ay yerim ben seni özre bak yahuuu :)))

meltem dedi ki...

kııııııııss kıyamam ben ona neyse hatasını anlamış ya önemli olanda bu
ben yandım desene nehir kreşe başlayınca öyle cadı ki herkese bulaşıyor her gün bi şikayetle gelirse şaşmam çok korkuyorum
inşallah öyle olmaz ama:))

Zeynep'in Evi dedi ki...

nehir seni okadar takdir ettim ki, ne güzel yönlendirmişsin oğlunu..ne güzel örnek vermişsin resim yaptırmışsın özür için..bravo sana..öpüyorum seni çok içimden geldi:)

nehircce dedi ki...

Tuğbacım;cok komikler dimii :)))

Meltemcim;alışır nehir de, annesi belki de umduğun gibi olmaz :))öpüyorum ikinizide :))

Zeynepcim;senin böyle bir yorum yazman beni ok mutlu etti..elimen geldiğince bildiğimce onu iyi yönlendirmeye alışıyorum..okk teşekkür ederim ve bende kocaman öpüyorum seni sevgiler:))

Crebro dedi ki...

Canım çok tatlı. Bu yaşlarda böyle şeyler normalmiş. Birbirlerini ısıra ısıra öğreniyorlar :)

nehircce dedi ki...

Meltemcim; teşekkür ederim canım,arel de cokk tatlı bir cocuk ikinizide öpüyorum sevgiler.

Kelime Yığıcısı dedi ki...

Canım yaaa...Aynen söylediğiniz gibi hata yapar hatasını da bilir özür dilermiş...bence ısırılan mağdur çocuğa ayıp olcak ama haklıymış çocuk...yere mi düşseymiş daha mı iyiymiş...Keşke gidip olayı öğretmenine anlatsaymış daha iyiymiş ama...neyse...Onlar hayatı böyle öğreniyorlar işte...
sevgiler.....

Anonim dedi ki...

ay canım ya :)öcüy dilemiş miş:)

nehircce dedi ki...

Palyözi;canım aslında herşeyi öğretmenine söyler bizim oğlan ama bu sefer kendi halletmek istemiş besbelli :) Ali Ozanla şuan çok iyiler maşallahları var :)) dediğin gibi hayata daha yeni başladılar daha kimbilir neler öğrencekler.tşk ederim yorumun için sevgiler :)


Asyaselda; evet öcür dilemiş :))) barışmışlar sonra :))) sevgiler.