21 Temmuz 2009 Salı

öylesine bir yazı...

Merhaba,

Bugun çok sakin bir gün geçiriyorum,alışmamış bünye isyanda sanki ne yapacağını şaşırmış bir halde öyle bakınıyor etrafa :) Yapmak istediğim çok şey varda heves yok son günlerde..
Bakalım dilerim çabuk toparlanır bu beden düğündü, misafirdi derken eski gücüme kavuşurum.
Dün işten eve döndüğümde eşimi evimizi boyarken buldum mutfağımız çok kirlenmişti.Sonra ufak ufak tamirler derken bir baktık her yanımız boya olmuş..Evimiz kirlenmişşşş, efoş elinde fırçayla bu fırsatı değerlendirmek için delirmiş :)) İzin verdik tabii ona da bize yardımcı olması için, nasıl hevesliydi görmenizi isterdim.Evimizi bende boyamak istiyorum,anne bak ne güzel boyadım dimi,evimiz temiz oldu :))Ondaki biz duygusu çok hoşuma gidiyor.Birde başak burcu olmanın verdiği titizlik,düzen kavramını şimdilerde tutmuş durumdayım.Ama büyüdükçe çekilmez olur mu bilmiyorum.Evde zaten her şeye karışan bir koca varken birde evlat eklenirse, bu durumda haydiii bana rastgele :)))

Bizim evde her şey kuralına ve saatine göre işler.(EŞİM SAĞOLSUN)Bazen sıkıntı, gelirrrr gelmez değil ama böyle işte.Eşimin sistematik hayat görüşüne uydum bir kere bende.Programlanmayan işler yatar bizde yada içinden çıkılmaz hale gelir.O kadar alışmışız ki planlı harekete ötesi bozuyor bizi :) Bir yere gidiş dönüş saatimiz bellidir.Yaz tatili programı 3-5 ay öncesinden yapılır.Bir yere gidilirken, daha yolda geri dönüş şeklimiz günümüz, saatimiz belirlenmiştir..Yazık bana dimi..Ama körle yattım şaşı kalktım sanırım..Alıştım böyle yaşamaya..

Siz nasılsınız normal yaşamınızda ? Blog arkadaşlarım size sesleniyorum :)

Bu arada 11.Yorum sahibi arkadaşım Nilay dan bir haber alamadım.Paketim eline çoktan ulaşmış olmalıydı.Umarım bir sorun yoktur.

Ayrıca Adsız olarak yorum bırakan Savaş Dinçer'in yazılışında ki hata mı aylar sonra yüzüme vuran arkadaşım :) kimsin bilmiyorum ama teşekkür ederim..Savaş Dinçel ide sevgiyle anıyorum.Huzur içinde uyusun..

Herkese sevgiler,,,

6 yorum:

♥ .* ღ .*ѕιуαн кєℓєвєк ♥ . ღ .* ♥ dedi ki...

aynıyız şekerim.. benim koca seninkinden farklı değil..:) titiz deli çatlak bir başak adam...:)napalım idare edcez artık

SEVGİLERİMLE:)

nehircce dedi ki...

Siyah Kelebek;evet napalım dediğin gibi idare edeceğiz mecbur, bi tedavisi olsa keşke dimi :))sevgiler cnm,sağol yorumun için.

Anonim dedi ki...

sistemli planlı yaşamak zor...Bana fazla geliyor çok düzen ve planlı yaşanılması çünkü bizim evde bir plan yapılırsa kesinlikle zamanında uygulanamaz kesin bir işi çıkar babamın (: Bakalım benim sevgilim nasıl olacak ilerde eşim olduğunda gerçi şükürler olsun kendisi başak burcu değil :)) Planlı yaşamak düzenli olmak güzel ama belli ölçüler içinde güzel... Çok olunca yoruyor insanı...

sevgiler

Anonim dedi ki...

benimki planlı değil seninki kadar ama spontan yaşama özürlü...
eğer evde oturulacak dendiyse kazara canın sıkılıp dışarı çıkmak isteyemezsin; yok o kendini ayarlamış da yok söz vermişim de evde oturulacak diye o kendini öyle hazırlamış.
ya bunun hazırlığı mı olur insanın canı birşey çekemez mi???
çıldırtıcı birşey, özellikle benim gibi plansız programsız spontan bir BALIK için :)

nehircce dedi ki...

Canımmm,nedir bu erkeklerden çektiğimiz dimi,valla bir ayarları yok bunların dört dörtlük çiftlere çok imreniyorum; ama onların sayılarıda çok az örnek bile gösteremiyorum valla..Ne yapalım yetincez elimizdekilerle :)))

MAVİANNE dedi ki...

canım benim desteğine teşekkürler
sevgiler öpücükler